Lietuviai atrado ciberžolę: ji – tarp populiariausių prieskonių
Prieskonių pasaulyje vyrauja savos tendencijos, o bene ryškiausia jų pastaruoju metu – suspindusi ciberžolės žvaigždė. Šis imbierinių šeimai priklausantis augalas nuolat patenka į sveikatai naudingiausių produktų sąrašus ir jau yra pamėgtas sveikos mitybos entuziastų visame pasaulyje. Šio prieskonio vartojimo banga neaplenkė ir Lietuvos. Prekybininkų teigimu, ciberžolės pardavimai per paskutinius metus stipriai šoko į viršų ir iškėlė šį prieskonį į populiariausiųjų trejetuką, rašoma parenešime spaudai.
„Lietuviai tikrai seka pasaulines mitybos tendencijas, o ciberžolė šiuo metu išgyvena tikrą pakilimą. Vieni šį prieskonį renkasi dėl skonio, kiti dėl maistinių, organizmui naudingų savybių. Nors susidomėjimas šiuo prieskoniu Lietuvoje yra pakankamai naujas, vien per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šio prieskonio nupirkta net 50 proc. daugiau“, – sako prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė B. Čaikauskaitė.
Prieskonius renkasi pagal metų laikus
Ciberžolė Rytų virtuvėje ir medicinoje yra naudojama jau daugiau kaip du tūkstančius metų. Šis prieskoninis augalas itin populiarus Indijoje. Manoma, kad ciberžolėje esantis kurkuminas turi daug organizmui naudingų savybių. Tai smegenų veiklą gerinanti, antiuždegiminių savybių turinti ir antioksidantų kiekį organizme didinanti medžiaga.
Be abejo, lietuviai mėgsta ir kitus – labiau tradicinius prieskonius. Iš jų, anot B. Čaikauskaitės, mūsų šalyje populiariausi yra įvairių rūšių malti pipirai ir pipirai žirneliais, o taip pat skirtingi prieskonių mišiniai.
„Įdomu, kad prieskonių paklausa priklauso ir nuo metų laiko. Vasarą į viršų šauna grilio patiekalams – šašlykui, šonkauliukams – skirtų prieskonių pardavimai, o šaltuoju metų laiku tarp populiariausiųjų įsitaiso lauro lapai, kmynai – tai, ką dažniausiai naudojame gamindami troškinius, sriubas“, – pažymi B. Čaikauskaitė.
7 ciberžolės panaudojimo virtuvėje būdai:
- Bene paprasčiausias ciberžolės panaudojimo būdas – įberti jos į geriamą vandenį su citrina;
- Taip pat galima išsivirti ir ciberžolės arbatos;
- Ciberžole galima paskaninti omletą, ryžius, sriubas, troškinius, keptas daržoves;
- Ciberžolės verta dėti ir į žaliuosius kokteilius;
- Mėgstantys egzotiką gali išmėginti ciberžolių kefyro ar auksinio pieno receptus;
- Ciberžolė naudojama net ir kai kurių desertų receptuose;
- Su ciberžole galima marinuoti agurkus ar kitas daržoves.